Co je 

C. & K. LandwehrInfanterie Regiment Nr. 10

   Jsme Tradiční historickou jednotkou z Mladé Boleslavi oficiálně zaregistrovanou u Ministerstva vnitra ČR jako o. s. a zabýváme se zejména rekonstrukcemi bitev i dobového života z let 1914 - 1918. Naším stěžejním zájmem je proto neprávem opomíjená jednotka z našeho města, kde sloužili zejména naši předci, ať to byli dědové, pradědové a podobně. Tato jednotka byla z 95 % česká a velitelství pluku sídlilo v Mladé Boleslavi. Tito vojáci plnili své povinnosti vůči své tehdejší vlasti, bojovali, umírali a jen Ti vyvolení měli tu čest se vrátit domů ke svým milým, ke svým rodinám ........  (a k zapomění).

   Postupem času byl tento pluk nástupnickými režimy z paměti vymazáván, dochovalé dokumenty zkartovány, pamětníci umírali. Kasárna LIR 10 byla využita nástupnickým československým státem pro své jednotky (a přejmenována), až byla obsazena okupační Sovětskou armádou.

   V současné době tato tzv. Kasárna 9. května jsou v silně neutěšeném stavu, raději nepomýšlet na to proč asi a co se za tím skrývá. Je všechno jenom náhoda?

Kontakt

Vyhledávání

www.top-armyshop.cz

provozovatel zásilkového obchodu s kamennou prodejnou ve městě Semily v Libereckém kraji nabízející možnost výběru ze širokého sortimentu zboží světových značek MIL-TEC, BLACKHAWK, HELIKON, MFH, BATES, DIDRIKSONS 1913, GERBER, SURPLUS, MAXPEDITION, ALP,  S.P.M., FENIX, SILVA, HI-TEC MAGNUM a výprodej armád BUNDESWEHR, AČR, US ARMY, BRITISH ARMY a dalších.

   Společnost Safety Agency, s.r.o. je dodavatelem vystrojení a vyzbrojení řady bezpečnostních agentur a také vybavení pro útvary ozbrojených složek České republiky.

Nejoblíbenější

český armyshop je

www.top-armyshop.cz

* * *

Víte že zde, na těchto stránkách může být i Vaše upoutávka?