Co je 

C. & K. LandwehrInfanterie Regiment Nr. 10

   Jsme Tradiční historickou jednotkou z Mladé Boleslavi oficiálně zaregistrovanou u Ministerstva vnitra ČR jako o. s. a zabýváme se zejména rekonstrukcemi bitev i dobového života z let 1914 - 1918. Naším stěžejním zájmem je proto neprávem opomíjená jednotka z našeho města, kde sloužili zejména naši předci, ať to byli dědové, pradědové a podobně. Tato jednotka byla z 95 % česká a velitelství pluku sídlilo v Mladé Boleslavi. Tito vojáci plnili své povinnosti vůči své tehdejší vlasti, bojovali, umírali a jen Ti vyvolení měli tu čest se vrátit domů ke svým milým, ke svým rodinám ........  (a k zapomění).

   Postupem času byl tento pluk nástupnickými režimy z paměti vymazáván, dochovalé dokumenty zkartovány, pamětníci umírali. Kasárna LIR 10 byla využita nástupnickým československým státem pro své jednotky (a přejmenována), až byla obsazena okupační Sovětskou armádou.

   V současné době tato tzv. Kasárna 9. května jsou v silně neutěšeném stavu, raději nepomýšlet na to proč asi a co se za tím skrývá. Je všechno jenom náhoda?